Nyhetsbrev

Titel

Av läkare – för läkare

Här beskrivs de ca 1 000 vanligaste åkommorna utifrån läkarens perspektiv. Materialet på sidan är insamlat under decennier och ett stort antal läkare bidrar till att texten hålls uppdaterad.
Läs mer om PM

Praktisk Medicin 2020

Köp böckerna PM Praktisk Medicin del 1 & 2 direkt i vår webbshop.

Klicka här för komma till shopen!

PAM (Praktisk Akut Medicin)

pam2014

Köp boken PAM direkt i vår webbshop.

Klicka här för komma till shopen!

Kontakta oss

Johan Bloom, Redaktör Praktisk Medicin
E-post: johan.bloom@addhealthmedia.com
Mobil: 0733-648490

Adress

Add Health Media AB
Isafjordsgatan 32B
164 40 Kista
Tel: 08-648 49 00
www.addhealthmedia.com

Vill du annonsera?

För mer information kring annonseringsmöjligheter, klicka här eller kontakta någon av oss:

Johan Bloom, johan.bloom@addhealthmedia.com, 0733 648 490
Rikard Ekberg, rikard.ekberg@addhealthmedia.com, 0709 216 123
Lisa Miksell, lisa.miksell@addhealthmedia.com, 0701 445 424
Dennis Zirath, dennis.zirath@addhealthmedia.com, 0708 204 300
Catarina Divjak, catarina.divjak@addhealthmedia.com, 0735 008 553
Thomas Jansson, thomas.jansson@addhealthmedia.com, 040-648 80 29

Frågor kring ekonomi & PM böckerna

Sara Östlund, Financial & HR Manager

Mobil: 0733-648 494

E-post: ekonomi@addhealthmedia.com

 

Enkät: Kronisk migrän

Svara på 4 snabba frågor. Se även hur dina kollegor svarar!

Till enkäten

Läs mer om NET (Endokrina tumörer) på MedHub

Kronisk migrän är en diagnos som ofta missas!

Vill din mottagning kunna behandla / ta emot återbesök/påfyllnad för botulinumtoxin-injektioner?

Vi hjälper er att komma i gång. Gäller även primärvården.

Läs mer